לוח פעילות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הפעילויות שלנו

kidסדנאות להורים ואנשי מקצוע:

סדנאות "יד ביד להורים" הינן בעלות אופי אינטראקטיבי ודינמי המאפשר לנו ההורים להתנסות, להתלבט ולשאול שאלות במסגרת תומכת ובטוחה. כדי לאפשר זאת הסדנאות מתקיימות בקבוצות קטנות.

 

סדנת הורות קשוב"ה - קשר שמתבסס ונבנה באמצעות הקשבה

סדנה זו מעניקה פרספקטיבה חדשה להתייחסות לקשיים ולרגשות של ילדינו ולאופן שבו ניתן להציב גבולות בדרך שבונה קשר חזק. 

הסדנה תצייד אתכם בשישה כלי הקשבה פשוטים וישימים המיועדים להתמודדות עם האתגרים שבגידול ילדים וליצירת אוירת קרבה ושיתוף פעולה במשפחה. חלק מהכלים מתייחסים גם לצרכים הרגשיים שלנו כהורים - התמודדות עם רגעים קשים והורדת מפלס המתח והלחץ שההורות מביאה לחיינו. 

סדנה בת שבעה מפגשים הכוללת גם חומרי קריאה נוספים. 

 

"בן זוגי ואני השתתפנו יחד במפגשים. זה מייצר שפה משותפת שהרבה יותר קל להפנים וליישם אותה". 

"לא ציפיתי לחוויה חווייתית כל כך, ואני ממליץ בחום על הקורס לכל מכריי. ההשתתפות בזוג היתה מאד מועילה  והקלה על הפנמת התהליך".

"הסדנה נתנה לי כלים להתמודד עם סיטואציות יומיומיות, שבעבר הרגשתי מולן תסכול וכעס.העובדה שיש אפקט די מיידי מהילדים מעודדת להמשיך ולנסות".

"מעבר לעובדה שהסדנה העניקה לי כלים, היא גם יצרה מסגרת תמיכה הורית עבורי ועזרה לי להתבונן על משקעי העבר שלי כילדה והמשמעות שלהם עבורי כאמא היום".

 

סדנת התקפי זעם (טנטרום) ובכי - מה עושים עם זה?

בסדנה ממוקדת זו נבין מה גורם להתקפי הזעם והבכי, ולמה ילדים בכל הגילאים אינם מסוגלים להקשיב להגיון כשהם נסערים. במהלך הסדנה תקבלו כלים יעילים אותם תוכלו ליישם ברגעי המשבר בבית. כלים אלה יעזרו לכם להרגיש בטחון רב יותר בתפקידכם כהורים ויאפשרו לכם לטפח קשר קרוב וחם עם ילדכם בד בבד עם הצבת גבולות הכרחיים מתוך כבוד וסמכותיות להם הילד זקוק. 

סדנה בת שלושה מפגשים הכוללת גם חומרי קריאה נוספים. 

 

"רציתי לספר לך שחל שיפור גדול מאוד בהתנהגות של בתי בבית ובגן. הגננת התקשרה ואמרה שהיא מרגישה "ילדה אחרת" בוגרת יותר. התקפי הבכי פחתו בצורה משמעותית.  ...אני מרגישה שבזכות יישום הכלים שרכשתי היא מרגישה שהיא יכולה לבטוח בי ולסמוך עלי. ואני גם מייצגת לה את המקום הבטוח והיציב". 

 

סדנת "הורות בריאה" – סדנה המוצעת דרך קופ"ח כללית ונוגעת בעיקרי גישת הורות קשוב"ה.

הסדנה מציעה להורים כלים פשוטים ויעילים לבניית קשר קרוב ותומך במשפחה, שהוא הבסיס לחוסן הפיזי והרגשי של ילדינו. הסדנה מביאה פרספקטיבה חדשה ומעניינת להתייחסות לקשיים ולרגשות של ילדינו, כמו גם לאלה שלנו ההורים. מפגש אחד עוסק בחלקו בתזונת משפחה והשפעתה על אווירה משפחתית – מועבר על ידי דיאטנית מוסמכת. סדנה בת שישה מפגשים. 

 

"גישה מרגשת לתקשורת בריאה עם הילדים ועם עצמנו - מעוררת כל הזמן למחשבה, לבדיקה ולהתרגשות מההשפעה והתוצאות המיטיבות והמעצימות".

"הסדנה עזרה לי להרגיש יותר בטוחה כאמא, הסדנה נמצאת אצלי במהלך רוב שעות היום במחשבתי, אני משתדלת ליישם את הכלים ולחשוב ברמת "יד ביד להורים".

 

סדנת הורות בריאה לקטנטנים - סדנה המוצעת דרך קופ"ח כללית ומציעה הכרות עם עקרונות גישת הורות קשוב"ה.

הסדנה מעניקה להורים כלים פשוטים ויעילים לבנית קשר קרוב ותומך עם תינוקם. הקשר שיבנה בגיל צעיר יהווה את הבסיס לחוסן הפיזי והרגשי של ילדכם.
במסגרת הסדנה נלמד איך להבין ולהתמודד עם בכי, קשיי שינה ורגעים מתסכלים בהורות ואיך להשתמש בצחוק ומשחק לחיזוק הקשר. הסדנה מאפשרת לנו להנות מילדנו ולהרגיש טוב יותר עם תפקידנו כהורים.
סדנה בת שישה מפגשים של שעה, מיועדת לאימהות ותינוקות. 

 

IMG 8453מפגשי המשך להורים קשוב"ים

במפגשים אלה מקבלים ההורים מענה על סוגיות, שאלות ובעיות שעולות בחיי המשפחה תוך העמקה בכלים שנלמדו בסדנת הורות קשוב"ה. בקבוצת ההמשך מתקיים מערך תמיכה מובנה להורים, בו הם יכולים להעלות קשיים ולקבל מענה, הכוונה ותמיכה במעגל הקשבה. ההורים המשתתפים בקבוצה הינם בוגרי סדנאות מבית "יד ביד להורים" אשר רוצים להמשיך ולהשתמש בכלים ולהפוך אותם ל"שפת אם". 

 

"קשה לכתוב בכמה משפטים, על מישהי ומשהו שמלווים אותי כבר שלוש שנים. המילים, הכלים והתמיכה של רביד, הפכו לחלק משגרת היום יום. כשרק נחשפתי ל״יד ביד״, לא היה לי מושג עד כמה המעגל הזה יהיה מיוחד, עוצמתי וחלק בלתי נפרד מחיי. גיליתי שיש לי המון דברים שאני צריכה ויכולה לבכות עליהם. ושאני לא לבד. הילדים שלי קיבלו מתנה ענקית! ובמקום להיבהל או להתעצבן על הבכי והאגרסיות שלהם, אני לומדת להקשיב, להקשיב ולהקשיב להם. אני חושבת שמה שהכי ריגש אותי והמחיש עד כמה הדרך ש׳יד ביד׳ היא משמעותית וכבר חלק מהשפה של כל בני משפחתי, היה כשבני בן השבע אמר:״למדת את זה מרביד, נכון? את צריכה ללכת אליה כל יום ולא פעם בשבועיים!״

 

סדנת 'זמן שלנו'

סדנת משחק זו מיועדת להורים וילדים ומהווה מרחב להתנסות בחווית משחק תומכת ובטוחה. חוויה זו מאפשרת לילדים לחקור וללמוד דברים חדשים על עצמם ועל הקשר עם המבוגרים סביבם.הסדנה נותנת הזדמנות להתנסות ב'כלים להקשבה' ולקבל תמיכה והכוונה מהמנחות בשעת משחק ובהתמודדות עם רגעי משבר. 

 

סדנה להכשרת צוותים ואנשי מקצוע בשיטת הורות קשוב"ה

סדנה זו מיועדת לאנשי צוות ולכל מי שעובד עם ילדים והורים. הסדנה תפתח בפניכם צוהר אל עולמו הרגשי של הילד ותעניק לכם כלים פשוטים ויעילים להתמודדות עם סיטואציות מאתגרות בין הילדים תוך מתן מענה לצרכים הרגשיים שלהם. כלים אלה יאפשרו לכם לבנות קשר חזק וקרוב עם הילדים ועם שאר אנשי הצוות, כך שתוכלו להינות מעבודתכם ולהרגיש טוב יותר כאנשי מקצוע. בסדנה יתקיים גם דיון בתיאוריות ובמחקרים התומכים בגישת 'הורות קשוב"ה', בדגש על הצד הישומי של השיטה והאופן שבו היא משמשת בגנים ובמרכזים אחרים בעולם.

 

הרצאות:

הרצאות מבוא שבהן נסקור חלק מ'הכלים להקשבה' העומדים בבסיס הגישה 'הורות קשוב"ה': 

♦  'לגדל ילדים מאושרים ובריאים רגשית.'

♦  הצבת גבולות בסמכות ובחום – זה אפשרי!

♦  בכי, זעם וכעס –מה עושים עם כל הרגשות האלה?

♦  יחסי אחים – מתי הם כבר יסתדרו ביחד?

♦  פחדים אצל ילדים –בואו נוציא את פחדרון מהארון

♦  נשיכות, משיכות וכל מה שביניהן – איך נעזור לילדים עם התנהגות אגרסיבית

♦  כיצד נעזור לילדינו ללמוד?

ניתן לבחור גם בהרצאות בנושאים כמו: שינה, הליכה לגן או השימוש במשחק ככלי לבניית קשר

 

יעוץ אישי בגישת "הורות קשוב"ה": 

אם אתם מרגישים שישנם קשיים מתמשכים במשפחה ואתם רוצים את התמיכה וההכוונה כדי לפתור אותם, יעוץ אישי יתן לכם את המענה שחפשתם. פגישה עם יועצת של "יד ביד להורים" שמיומנת בשימוש ב"כלי ההקשבה" ויש לה נסיון רב בשימוש בהם תאפשר לכם לחשוב בבהירות על המצב במשפחה ולקבל את התמיכה הדרושה כדי להתקדם הלאה. היועצת תסביר על השימוש ב"כליי ההקשבה" ותציע דרכים חדשות להתמודדות המותאמות למצב המשפחתי שלכם. היא תציע לכם הקשבה בתשומת לב וחום, הקשבה מיוחדת שתאפשר לכם לחשוב על משפחתכם ולשים לב לדברים שלא ראיתם בעבר. אם אתם מעוניינים בתמיכה כזו צרו איתנו קשר ונקבע פגישת יעוץ.

 

"הבאת לשיחות הללו איכות של הקשבה, אמיתית. נתת לי מקום שבו יכולתי להגיד ולספר על הכל, גם דברים שלא אמרתי מעולם אפילו לעצמי. ומהמקום הזה אני עכשיו יוצאת וגודלת...והיכולת שלך להראות לי הסתכלות אחרת על הסיבות לקשיים שלי מאוד הקלה ושיחררה בי המון דברים". 

 

הורות קשוב"ה מהרגע הראשון

סדנת הורות קשוב"ה מהרגע הראשון- סדנה המציעה הכרות עם עקרונות גישת הורות קשוב"ה.
הסדנה מעניקה להורים כלים פשוטים ויעילים לבנית קשר קרוב ותומך עם תינוקם. הקשר שיבנה בגיל צעיר יהווה את הבסיס לחוסן הפיזי והרגשי של ילדכם.
במסגרת הסדנה נלמד איך להבין ולהתמודד עם בכי, קשיי שינה ורגעים מתסכלים בהורות ואיך להשתמש בצחוק ומשחק לחיזוק הקשר. הסדנה מאפשרת לנו להנות מילדנו ולהרגיש טוב יותר עם תפקידנו כהורים.
סדנה בת שישה מפגשים של שעה וחצי, מיועדת לאימהות ותינוקות.